Iva Čapková – ředitelka, učitelka

V roce 2002 začala docházet se svým prvním dítětem do Montessori rodinného vzdělávacího centra a u Montessori pedagogiky už zůstala. V roce 2007 absolvovala roční Diplomový kurz pořádaný Společností Montessori a od té doby až do roku 2011 působila v Montessori vzdělávacím rodinném centru jako lektorka vzdělávání pro děti i dospělé. Rok 2011 byl ve znamení zřizování MŠ Klíček, kde od září stejného roku pracuje jako ředitelka a učitelka. Pedagogické vzdělání získala na Masarykově univerzitě (Katedra předškolní pedagogiky). V září 2014 dokončila roční Diplomový kurz Montessori pedagogiky zaštítěný Claus-Dieter Kaulem v Institutu celostního učení.
Iva spolupracuje s Montessori vzdělávacím rodinným centrem jako lektorka kurzu Montessori pedagogika pro MŠ.


Z dalšího vzdělávání:

- Respektovat a být respektován (manželé Kopřivovi)

- Diagnostika předškoláka

- Kurz managementu a řízení lidských zdrojů ve školách a školských zařízeních

- Výchova ke ctnostem (Prázdninová škola Lipnice)


Iva ráda čte, tančí a pije dobrou kávu. V Klíčku má na starosti oblast matematiky a "pár dalších drobností".

Motto: "Montessori pedagogika důvěřuje dítěti a počítá s jeho schopnostmi. Já také :-)."Lenka Dygasová – učitelka


Montessori pedagogiku poznala v roce 2002, kdy v ní našla inspiraci pro výchovu svých tří dětí. Během mateřské dovolené absolvovala kurzy Jak podpořit přirozený vývoj dítěte, Respektovat a být respektován, Montessori přirozené vzdělávání a také DPS Vychovatelství na Masarykově univerzitě. 

 

V MŠ Klíček působí od září 2011. V roce 2013 absolvovala kurz Montessori pedagogika pro MŠ v Brně a v roce 2017 Diplomový kurz ve Společnosti Montessori v Praze.

Lenka je kvalifikovanou učitelkou předškolního vzdělávání.

 

Další absolvované kurzy:

Focusing - Dialog mysli a těla

 

Lenka ráda výtvarně tvoří, stará se o rostliny a sportuje. Pro děti v Klíčku připravuje výtvarné aktivity a pečuje o oblast pomůcek praktického života. Každý den se stará o připravené prostředí při svačinkách, pečuje s dětmi o rostliny ve třídě, a také má patronát nad naší zahradou.
Milena Filková - učitelka


V Klíčku od února 2016. S Montessori pedagogikou se setkala v roce 2005, absolvovala kurz Respektovat a být respektován, získala Český národní diplom Montessori a následujících 8 let působila jako pedagog v Montessori MŠ. Vzdělání v oboru si rozšířila o 14 denní kurz Montessori pedagogiky u Lilian Bryan, lektorky asociace AMI.


Milena je kvalifikovaným předškolním pedagogem, a také magistrou v oboru sociální pedagogiky. Absolvovala kurz dramatické výchovy, o kterou se zajímá. 

Věnuje se i lektorské činnosti - vedla kurzy Montessori pedagogiky pro rodiče.


Volný čas tráví Milka ráda se svou rodinou, společně chodí do divadla, do přírody a plavat. Moc ji baví kurz improvizace, který navštěvuje, ráda výtvarně tvoří a miluje tanec. Ráda čte a mlsá :-). V Klíčku má na starosti aktivity pro předškoláky, stará se o oblast jazykové výchovy, připravuje odpolední výtvarné tvoření.
Monika Kasalová - učitelka


Monika je posilou v Klíčku od září 2017. Vystudovala SPgŠ ve Znojmě, obor učitelství pro mateřské školy. Od roku 1995 pracuje jako učitelka. Dlouhou dobu žila v Austrálii, kde si rozšířila kvalifikaci mimo jiné o kurz How to Talk So Kids Will Listen and Listen So Kids Will Talk (česká varianta Respektovat a být respektován). Po návratu do ČR pracovala v International School of Brno  a  Montessori MŠ Semínko jako anglicky mluvící učitelka . 

Český národní diplom Montessori získala ve Společnosti Montessori Praha v roce 2016. Dále absolvovala např. seminář English Language in a Montessori Classroom (2014) a kurz první pomoci ZDrSEM.

Monika má dvě děti a ve volném čase se zajímá o knihy, sport, hudbu a divadlo.

Na Montessori pedagogice ji nejvíce uchvátil klid, řád a spontánní samostatná práce dětí. V Klíčku má na starosti oblast pomůcek pro rozvoj jazyka a anglické chvilky.Simona Krčmářová - učitelka


Simča má vystudovaný obor Speciální pedagogika se zaměřením na logopedii a surdopedii. Do školky nám chodí pomáhat každý pátek. Členkou týmu je od roku 2016.


Jana Pernicová - učitelka

S dětmi pracuje od roku 2010. Nejdříve jako chůva v miniškolce u dětí od jednoho roku, později jako učitelka předškoláků ve státní školce a nakonec se stala průvodkyní v Montessori a anglické školce. Během této doby pečovala o děti v rodinách, doučovala děti v dětském domově a jezdila na školy v přírodě.

Absolvovala několik montessori seminářů (Dítě a vzdor, Pravidla a řád, Pochvaly a tresty) a akreditovaný kurz Montessori pedagogika I. a Montessori pedagogika pro MŠ. V roce 2017 získala kvalifikaci v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika.

Nejraději ze všeho objevuje svět, píše blog, fotí, tvoří, čte a popíjí cappuccino v milé společnosti.

V Klíčku doprovází děti v pondělí, úterý a středu odpoledne.
Bety Borková – provozní (úklid a výdej stravy)


Stará se o naše obědy a svačinky, má přehled, co mají děti rády a kolik toho kdo z nich sní. Pečuje o prostředí školky.Comments