Iva Čapková – ředitelka, učitelka

V roce 2002 začala docházet se svým prvním dítětem do Montessori rodinného vzdělávacího centra a u Montessori pedagogiky už zůstala. V roce 2007 absolvovala roční Diplomový kurz pořádaný Společností Montessori a od té doby až do roku 2011 působila v Montessori vzdělávacím rodinném centru jako lektorka vzdělávání pro děti i dospělé. Rok 2011 byl ve znamení zřizování MŠ Klíček, kde od září stejného roku pracuje jako ředitelka a učitelka. Pedagogické vzdělání získala na Masarykově univerzitě (Katedra předškolní pedagogiky). V září 2014 dokončila roční Diplomový kurz Montessori pedagogiky zaštítěný Claus-Dieter Kaulem v Institutu celostního učení.
Iva spolupracuje s Montessori vzdělávacím rodinným centrem jako lektorka kurzu Montessori pedagogika pro MŠ.


Z dalšího vzdělávání:

- Respektovat a být respektován (manželé Kopřivovi)

- Diagnostika předškoláka

- Kurz managementu a řízení lidských zdrojů ve školách a školských zařízeních

- Výchova ke ctnostem (Prázdninová škola Lipnice)


Iva ráda čte, tančí a pije dobrou kávu. V Klíčku má na starosti oblast matematiky a "pár dalších drobností".

Motto: "Montessori pedagogika důvěřuje dítěti a počítá s jeho schopnostmi. Já také :-)."Lenka Dygasová – učitelka


Montessori pedagogiku poznala v roce 2002, kdy v ní našla inspiraci pro výchovu svých tří dětí. Během mateřské dovolené absolvovala kurzy Jak podpořit přirozený vývoj dítěte, Respektovat a být respektován, Montessori přirozené vzdělávání a také DPS Vychovatelství na Masarykově univerzitě. 

 

V MŠ Klíček působí od září 2011. V roce 2013 absolvovala kurz Montessori pedagogika pro MŠ v Brně a v roce 2017 Diplomový kurz ve Společnosti Montessori v Praze.

Lenka je kvalifikovanou učitelkou předškolního vzdělávání.

 

Další absolvované kurzy:

Focusing - Dialog mysli a těla

 

Lenka ráda výtvarně tvoří, stará se o rostliny a sportuje. Pro děti v Klíčku připravuje výtvarné aktivity a pečuje o oblast pomůcek praktického života. Každý den se stará o připravené prostředí při svačinkách, pečuje s dětmi o rostliny ve třídě, a také má patronát nad naší zahradou.
Milena Filková - učitelka


V Klíčku od února 2016. S Montessori pedagogikou se setkala v roce 2005, absolvovala kurz Respektovat a být respektován, získala Český národní diplom Montessori a následujících 8 let působila jako pedagog v Montessori MŠ. Vzdělání v oboru si rozšířila o 14 denní kurz Montessori pedagogiky u Lilian Bryan, lektorky asociace AMI.


Milena je kvalifikovaným předškolním pedagogem, a také magistrou v oboru sociální pedagogiky. Absolvovala kurz dramatické výchovy, o kterou se zajímá. 

Věnuje se i lektorské činnosti - vedla kurzy Montessori pedagogiky pro rodiče.


Volný čas tráví Milka ráda se svou rodinou, společně chodí do divadla, do přírody a plavat. Moc ji baví kurz improvizace, který navštěvuje, ráda výtvarně tvoří a miluje tanec. Ráda čte a mlsá :-). V Klíčku má na starosti aktivity pro předškoláky, stará se o oblast jazykové výchovy, připravuje odpolední výtvarné tvoření.
Monika Kasalová - učitelka


Monika je posilou v Klíčku od září 2017. Vystudovala SPgŠ ve Znojmě, obor učitelství pro mateřské školy. Od roku 1995 pracuje jako učitelka. Dlouhou dobu žila v Austrálii, kde si rozšířila kvalifikaci mimo jiné o kurz How to Talk So Kids Will Listen and Listen So Kids Will Talk (česká varianta Respektovat a být respektován). Po návratu do ČR pracovala v International School of Brno  a  Montessori MŠ Semínko jako anglicky mluvící učitelka . 

Český národní diplom Montessori získala ve Společnosti Montessori Praha v roce 2016. Dále absolvovala např. seminář English Language in a Montessori Classroom (2014) a kurz první pomoci ZDrSEM.

Monika má dvě děti a ve volném čase se zajímá o knihy, sport, hudbu a divadlo.

Na Montessori pedagogice ji nejvíce uchvátil klid, řád a spontánní samostatná práce dětí. V Klíčku má na starosti oblast pomůcek pro rozvoj jazyka a anglické chvilky.Petra Kapusniková – učitelka


Členkou týmu od května 2017. Petra je absolventkou magisterského studia speciální pedagogiky zaměřené na logopedii a surdopedii. Po studiích žila v Irsku, kde se podrobněji seznámila s Montessori metodou, a prošla také kurzem Montessori pro předškolní vzdělávání.


Ve volném čase Petra ráda čte, sportuje a mimo jiné se i ráda vzdělává v oblasti kávy. V Klíčku děti doprovází každé odpoledne kromě pátku.Simona Krčmářová - pomocná učitelka


Simča má vystudovaný obor Speciální pedagogika se zaměřením na logopedii a surdopedii. Do školky nám chodí pomáhat ve středu a pátek.


Hana Janíčková – provozní (výdej stravy)


Ve školce pečuje o naše obědy a svačinky, má přehled, co mají děti rády a kolik toho kdo z nich sní.


Ve volném čase tráví čas se svými vnuky a stará se o zahrádku.


Eva Konečná – provozní (úklid)


Velmi pečlivě se stará o úklid našich prostor a vytváří nám spolehlivé zázemí už od vzniku školky.


Děti Evě rády pomáhají, je takovou naší školkovou babičkou a cítí se mezi dětmi dobře. Daří se jí vstřebávat a používat respektující komunikaci.


Ve volném čase se Eva stará o zahrádku a také o svou fenku Besinku.
Comments