Na jaře 2012 jsme díky velkému úsilí rodičů a Nadaci Veronica začali postupně budovat naši školní zahradu. Z původního oploceného obdélníku s pískovištěm se nám podařilo vytvořit krásnou zahradu s mnoha herními prvky i pracovními koutky. Další velké změny nastaly v průběhu roku 2015, kdy jsme díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí zahradu dobudovali do dnešní podoby. 

Na naši zahradu jsme opravdu hrdí a jsme také velmi vděční všem, kteří za 5 let jejího přerodu přiložili ruku k dílu, stejně jako našemu pronajimateli (VUT) za vstřícný přístup. Bylo to pět let práce, přemýšlení, pokusů a omylů, pět let, kdy jsme prostor postupně poznávali a učili se, jak s ním zacházet. Postupně se nám podařilo téměř neživý prostor uvést do radostnému růstu, postupně se k nám stěhuje hmyz, přibývají další druhy rostlin... Děti teď mají velmi rozmanité možnosti trávení času v přírodním prostředí, které jim poskytuje mnoho podnětů pro učení a rozvoj. 


Na podzim 2011 jsme na zahradě měli pískoviště a týpí z vrbičkového proutí. To nám ale dlouho nevydrželo.
 Jaro 2014 - nový domeček, altán nad pískovištěm, jedlé keře, vyvýšené záhony...

  
 
Jaro 2016 - zahrada po posledních úpravách 

  


Na jaře 2012 už na zahradě bylo několik herních prvků, navozili jsme hlínu a vytvořili dva kopečky, vznikla bylinková spirála, habrový altán, domeček ze sudu, nové vrbičkové týpí...


 

 

 Comments